Головна Головне США зменшили вимоги щодо повернення допомоги Україні до 100 млрд доларів

США зменшили вимоги щодо повернення допомоги Україні до 100 млрд доларів

by Дрозденко Максим

Під час останніх переговорів щодо економічної угоди між Україною та США у Вашингтоні відбулися значні зміни в позиції американської сторони щодо повернення фінансової допомоги, наданої Києву під час повномасштабної війни з росією. Згідно з інформацією агенції Bloomberg, адміністрація президента Дональда Трампа знизила оцінку наданої Україні допомоги з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів.

Про це розповідає Наголос

Нові умови угоди

Ця нова сума більш близька до оцінки, яку сама Україна подала, що становить понад 90 мільярдів доларів. Водночас адміністрація Трампа вимагає укладення угоди про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів в Україні, зокрема в сферах корисних копалин та інфраструктури. Такі умови Вашингтон розглядає як компенсацію за величезні обсяги допомоги, які були надані Україні під час президентства Джо Байдена.

Згідно з новими умовами, угода про партнерство надасть США право першої вимоги на прибутки, які будуть переведені в спеціальний інвестиційний фонд, що контролюватиметься американською стороною. У свою чергу, Київ прагне кращих умов і відмовляється визнавати цю допомогу боргом.

«Великі проблеми» чекають на Зеленського, якщо він не укладе угоду щодо корисних копалин, – зазначив Дональд Трамп.

Перспективи нових угод

Президент США Дональд Трамп раніше повідомив, що український лідер Володимир Зеленський намагається відмовитися від угоди щодо корисних копалин, що викликало занепокоєння у Вашингтоні. За даними Bloomberg, Україна має намір внести зміни до нового проєкту угоди, зокрема, обіцяючи збільшити інвестиції з боку США.

Крім того, Трамп висловлював сподівання на швидке підписання угоди з Україною щодо корисних копалин, і Зеленський підтвердив, що американська сторона працює над новим проєктом, пропонуючи Україні «одразу велику угоду». Водночас, Financial Times та Bloomberg наголошують, що США наполягають на новій угоді, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту та газ, проте не пропонують жодних гарантій безпеки для України.

Нагадаємо, раніше в березні Україна та США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів. Проте спроби підписати угоду 28 лютого завершилися невдачею через суперечку між Трампом та Зеленським у Білому домі.

Ще новини