Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт Келлог заявив про те, що росія не планує відмовлятися від контролю над окупованими територіями в Україні. В інтерв’ю Fox News він підкреслив, що ситуація залишається складною і вимагатиме подальших переговорів.
Про це розповідає Наголос
Контроль над регіонами
Келлог акцентував увагу на тому, що Москва фактично контролює весь Луганський регіон, а також частини Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Він зауважив, що важливо чітко розрізняти фактичний контроль і юридичний статус територій.
«Ми повинні розрізняти поняття де-факто і де-юре. Де-факто це означає, що вони фізично окупували територію і не підуть з неї. Але де-юре не можна сказати, що вони її повністю анексували. Міжнародна спільнота не визнає цю територію частиною росії. Це важкі дискусії, які ще потрібно провести».
Необхідність компромісу
Келлог також зазначив, що для досягнення політичного рішення у конфлікті між росією та Україною важливо зрозуміти позиції обох сторін та шукати компроміс, який хоча б частково задовольнить Київ і Москву. За його словами, жодна зі сторін не отримає всього, чого прагне.
Ситуація загострюється, адже нещодавно спеціальний посланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф у своєму інтерв’ю стверджував, що жителі Криму, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей нібито проголосували на «референдумі» за те, щоб бути під контролем росії. Однак території все ще залишаються під фактичним контролем російських військ, і основним питанням залишається, чи визнає світ їх російськими.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року росія провела референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, які пройшли під контролем російських військ, без міжнародного спостереження та з численними повідомленнями про примус і фальсифікації. Міжнародна спільнота, зокрема ООН та ЄС, визнає ці «референдуми» незаконними.
Крім того, заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса повідомив, що під час зустрічі в Ер-Ріяді українська та американська сторони погодили припинення вогню щодо енергетичних об’єктів і в Чорному морі. Він також зазначив, що жодних розмов про територіальні поступки не було, а Київ наполягає на паритетному режимі тиші і готовий оперативно реагувати на його порушення.