Головна Політика сьогодні Україна підпише одразу три безпекові угоди

сьогодні Україна підпише одразу три безпекові угоди

by Max

Президент України Володимир Зеленський прибув до Швеції на третій саміт Україна – Північна Європа.

«Сьогодні Україна підпише одразу три безпекові угоди, які зафіксують прогнозовану оборонну й іншу різнобічну підтримку на тривалий період», – написав Зеленський у телеграмі 31 травня.

Він додав, що у нього заплановані зустрічі «як у межах саміту, так і у двосторонніх форматах» із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном, президентом Фінляндії Александром Стуббом, прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере, прем’єр-міністром Ісландії Бʼярні Бенедіктссоном. Крім того, за словами Зеленського, він зустрінеться з королем Швеції Карлом XVI і представниками оборонних компаній.

«Сьогоднішній день зміцнить Україну завдяки підтримці наших принципових і послідовних союзників і завдяки новим безпековим угодам… Наші ключові пріоритети: ППО для України – маємо забезпечити більше систем, спільні оборонні виробництва – та забезпечення наших воїнів зброєю, а також наша глобальна робота заради примусу Росії до миру», – зазначив Зеленський.

Напередодні президент повідомив, що Україна підписала вже 12 безпекових угод, у яких зафіксовано понад 23 мільярди доларів військової і фінансової підтримки для країни.

На початку травня Володимир Зеленський повідомляв про підготовку семи нових двосторонніх безпекових угод, зокрема зі США, у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».

Ще новини