Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що обговорення відправлення миротворців до України є недоречним. На його думку, такі розмови можуть свідчити про те, що в Європі вважають, що Україна не зможе повернути частину своїх окупованих територій. Про це Шольц заявив в інтерв’ю німецькому виданню RND.
Про це розповідає Наголос
«Я вважаю, що такі дискусії недоречні і передчасні. Адже передбачається, що Україна не отримає частину своєї території назад від росії. Я дуже серйозно кажу, що нічого не повинно вирішуватися через голови українців. Спочатку нам потрібне припинення конфлікту і реальні переговори, а не продиктований мир. Тільки тоді можна буде побачити, як можуть виглядати майбутні гарантії безпеки для України», – сказав він.
Шольц також підкреслив, що Україна, незалежно від обставин, потребуватиме допомоги своїх партнерів у підтримці армії, адже вона не зможе утримувати її лише за рахунок власних фінансів.
Ідеї про миротворчий контингент
У своєму інтерв’ю канцлер зазначив, що раніше в британській пресі з’явилася інформація про те, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон обговорюють можливість відправлення британських і французьких військових в Україну в ролі миротворців, якщо буде укладено угоду про припинення російсько-української війни.
Макрон уперше порушив питання про можливість відправки європейських військ в Україну ще наприкінці лютого 2024 року, але тоді ця ініціатива не отримала підтримки серед партнерів.
Обговорення з партнерами
Президент України Володимир Зеленський також висловлювався на цю тему, зазначивши в грудні в Брюсселі, що бачить «позитивні зрушення» в обговореннях щодо розміщення миротворчих сил в Україні. А 13 січня він повідомив, що обговорював цю ідею з французьким колегою Макроном, говорячи про можливість розміщення «контингентів партнерів» в Україні.
16 січня Зеленський додав, що питання про розміщення іноземного військового контингенту обговорюється з країнами, які готові або здатні це зробити, але деталі, включаючи чисельність, поки що обговорювати зарано.