Головна Економіка Шмигаль розповів, наскільки енергосистема України готова до опалювального сезону

Шмигаль розповів, наскільки енергосистема України готова до опалювального сезону

by Max
Шмигаль розповів, наскільки енергосистема України готова до опалювального сезону

До початку опалювального сезону залишилося «трохи більше місяця», заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це він розповів на засіданні Кабінету міністрів 12 вересня.

«Ми готували та продовжуємо готувати нашу енергосистему. Станом на сьогодні підготовка до осінньо-зимового періоду входить у свою фінальну стадію», – сказав він.

За даними голови уряду, наразі:

  • відремонтовано сім атомних енергоблоків, ремонти ще двох планують завершити до старту опалювального сезону. Загальна потужність складе 7,8 гігават
  • до початку сезону мають запрацювати 25 енергоблоків ТЕС загальною потужністю в 4,5 гігават
  • відремонтовано майже 80% обладнання ТЕЦ; «інтенсивні ремонти тривають і завершаться вчасно», заявив голова уряду
  • завершений або триває ремонт 35 гідроагрегатів ГЕС потужністю в майже 2,3 гігават

«За даними Міненерго, загалом у систему вже додано 804 мегават із запланованих додаткових 1,7 гігават потужностей», – додав Шмигаль.

Читайте також: «Атаки РФ, ймовірно, триватимуть». Розвідка Британії оцінила підготовку України до зими

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

Водночас споживачі в різних регіонах все ще лишаються без світла через обстріли, які пошкоджують цивільну інфраструктуру.

У липні Міністерство енергетики України повідомило, що готується до можливих російських атак наступного опалювального сезону.

Ще новини