Сенатор-республіканець Ліндсі Грем у Києві висловив сподівання, що співпраця між США та Україною у військовій сфері буде поглиблюватися. На запитання Радіо Свобода про можливість ухвалення Конгресом США нового пакету військової допомоги або її альтернативи, він відповів: «Зараз ми маємо ділові відносини». За його словами, завдяки угоді про корисні копалини між США та Україною, країни вже підтримують один одного у бізнесі, і ця співпраця має потенціал для розширення у військовій сфері.
Грем підкреслив важливість українських запасів критично важливих мінералів, необхідних для розвитку економіки 21 століття. Він зазначив, що американський військово-промисловий комплекс зацікавлений у співпраці з Україною, зокрема, у продажі озброєнь, розроблених у США.
“Україні пощастило сидіти на вершині трильйонів доларів критично важливих мінералів, необхідних для економіки 21 століття. Зараз ми маємо ділові відносини. Я сподіваюся, що ці ділові відносини будуть поширюватися і на військову сферу. Щоб американський військово-промисловий комплекс продавав Україні зброю, яку ми розробляємо. Інші країни могли б купувати її у нас і постачати в Україну. Але з точки зору бізнес-відносин, я бачу, що вони переходять в оборонну сферу, де будуть створюватися спільні підприємства”,” – сказав Грем.
Він також додав, що поки що не має ясної відповіді щодо ймовірності ухвалення нового пакету військової допомоги для України у Конгресі.
Україна як лідер у безпілотних технологіях
У цій ситуації важливе значення має досвід України у сфері безпілотних систем. Сенатор-республіканець підкреслив, що українські військові є одними з найкомпетентніших у світі у створенні та користуванні дронами. За його словами, саме цей досвід американські військові прагнуть перейняти та розвивати спільними зусиллями.
«Ви найрозумніші люди у світі в галузі дронів. Було б божевіллям не скористатися вашими знаннями і не почати з вами співпрацювати. Тож ми будемо співпрацювати з вами у сфері безпілотників і матимемо ділові стосунки з вами в оборонній сфері. І я очікую, що ви станете хорошим ринком для передових американських озброєнь, які будуть взаємовигідними для обох країн», – додав він.
Раніше також відомо, що сенатор-демократ Річард Блюменталь погоджується з тим, що Україна перебуває на піку розвитку безпілотних технологій. Він зазначив, що більшість військової техніки, яку отримує Україна, виробляється в США, підтримуючи американську економіку, але ця інформація не є широко відомою.
“Знаєте, сумно те, що багато американців не усвідомлюють, що переважна більшість військової техніки, яка надходить в Україну, насправді зараз виробляється в Америці на американських підприємствах, забезпечуючи робочі місця для американських робітників”,” – наголосив Блюменталь.
Раніше у 2017–2019 роках спеціальний представник США з питань України Курт Волкер заявляв, що нова адміністрація США навряд чи виділятиме нові пакети військової допомоги Україні.