Головна Події СБУ заявила про затримання агентів ФСБ, які готували повторні удари по Київській телевежі та підрозділах Генштабу ЗСУ

СБУ заявила про затримання агентів ФСБ, які готували повторні удари по Київській телевежі та підрозділах Генштабу ЗСУ

by Max

Служба безпеки України заявила про затримання агентурної групи ФСБ Росії, яка готувала ракетні удари по Київській телевежі та підрозділах Генштабу ЗСУ.

Як повідомляє спецслужба відомства, у результаті спецоперації у Києві та Одесі затримали двох агентів ФСБ – вони готували ракетні удари по військових частинах Сил оборони та об’єктах енергетики і телекомунікацій у трьох регіонах.

За даними СБУ, у зоні їхньої особливої уваги були армійські підрозділи, які забезпечують охорону Генштабу ЗСУ, дані про Сили оборони на Полтавщині, а також Київська телевежа і столична ТЕЦ.

Українські правоохоронці кажуть, що для прихованого збору розвідданих один з російських агентів влаштувався експедитором в одеську компанію, яка постачає продукти харчування підрозділам Сил оборони, інший агент збирав інформацію про технічний стан Київської телевежі після її обстрілу у березні 2022 року та фотографував зовнішній вигляд однієї з теплових електростанцій, яка забезпечує електрикою і теплом значну частину столичного регіону.

За даними слідства, одним із поплічників агресора виявився інженер-технолог підприємства харчової промисловості Одеси, інший – 24-річний киянин, їх наприкінці січня дистанційно завербував співробітник ФСБ.

На завершальному етапі спецоперації обох чоловіків затримали «на гарячому», коли вони шпигували за потенційними «цілями» для окупантів, додають у СБУ.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України.

У розвідці Британії припускають, що російські війська продовжать завдавати ударів по критично важливих об’єктах в Україні, хоча це має обмежений вплив на хід війни.

1 березня 2022 року російські війська здійснили обстріл телевежі в Києві, у ході якого постраждала також місцевість Бабин Яр. Внаслідок цього 5 людей загинули, ще 5 постраждали.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, державній зраді.

Ще новини