Головна Суспільство СБУ затримала заступника Херсонського військкома та голову ВЛК на Прикарпатті

СБУ затримала заступника Херсонського військкома та голову ВЛК на Прикарпатті

by Max

Служба безпеки повідомила про викриття схеми ухилення чоловіків призовного віку від мобілізації у Херсоні та на Прикарпатті.

«У Херсоні затримано заступника начальника місцевого військкомату, який за гроші «допомагав» військовозобов’язаним «відкосити» від призову на підставі фіктивних документів. Вартість корупційної «послуги» становила від 4,5 до 6 тисяч американських доларів залежно від терміновості. За ці суми посадовець знімав з військового обліку через «непридатність» до військової служби за станом здоров’я. Для цього робив відповідні відмітки в особових справах своїх клієнтів. Отриману підробку ухилянти використовували для незаконного виїзду за межі України. Встановлено, що для реалізації схеми фігурант залучив посередника, який підшуковував клієнтів та передавав від них гроші», – розповіли в СБУ.

За даними відомства, обох чоловіків затримали під час отримання ще одного хабаря. Наразі їм повідомлено про підозру.

«На Івано-Франківщині СБУ затримала голову однієї з районних військово-лікарських комісій, який продавав ухилянтам фіктивні довідки про відтермінування призову через «погане» здоров’я. Для цього посадовець «вписував» у висновки медогляду своїх клієнтів «важкі діагнози». Середня сума за фальшування документів становила 2 тисячі доларів з однієї особи. На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру», – розповіли в СБУ.

27 липня Верховна Рада продовжила термін проведення загальної мобілізації і дію воєнного стану в Україні ще на 90 днів, починаючи з 18 серпня.

Під час воєнного стану, який діє в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії, громадянам України призовного віку заборонено виїзд за кордон, але певним категоріям громадян можуть видавати тимчасовий дозвіл на перетин кордону. Такий дозвіл передбачає обовʼязкове повернення в Україну.

За даними Держприкордонслужби, щодня 20-30 чоловіків намагаються незаконно перетнути кордон України.

Ще новини