Головна Політика Росія не зможе окупувати Харків, якщо будуть дві системи Patriot – Зеленський

Росія не зможе окупувати Харків, якщо будуть дві системи Patriot – Зеленський

by Max

Для захисту Харкова від російських атак потрібні кілька додаткових систем протиповітряної оборони Patriot, повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу ABC News.

«Ситуація дуже серйозна. Ми не можемо дозволити собі втратити Харків…. Все, що нам потрібно, – це дві системи Patriot. Росія не зможе окупувати Харків, якщо вони у нас будуть», – наголосив Зеленський в інтерв’ю журналістам, які супроводжували його під час візиту до одного з госпіталів Харкова.

За його словами, «за останні кілька днів через наступ російських сил на Харківщину сотні людей загинули або були поранені». Зеленський наголосив на тому, що «багато з них були військовими з цього регіону, тому для президента було важливим бути там та підтримати їх».

На запитання журналіста, чи винна Америка у тому, що зараз відбувається у Харкові, Зеленський відповів: «Це винен весь світ. Вони дали можливість Путіну окупувати (частину території України – ред.). Але тепер світ може допомогти».

Глава держави наголосив, що «допомога нам потрібна зараз».

Вранці Генштаб повідомляв, що українські військові покращили тактичне положення та відтіснили противника в районі північніше Кислівки. На Куп’янському напрямку російські сили за підтримки бронетехніки намагалися атакувати позиції ЗСУ на напрямку Крохмальне – Берестове .

Також у Генштабі інформували про плани військ РФ максимально вклинитись у глибину міської забудови Вовчанська і там закріпитися.

Генеральний штаб Збройних сил України ввечері 15 травня повідомив, що на Куп’янському напрямку українські підрозділи «в результаті інтенсивного вогневого впливу противника» здійснили перегрупування «на більш вигідні позиції». Тоді у штабі додали, що бойові дії ще тривають на напрямках Кислівка – Іванівка, Котлярівка – Піщане, Куземівка – Стельмахівка, Ковалівка – Новоєгорівка

Ще новини