Росія фінансувала окупацію Севастополя з 2005 року

Росія фінансувала окупацію Севастополя з 2005 року

З 2005 року Кремль почав фінансувати діяльність проросійських організацій у Севастополі. Цю інформацію в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода підтвердив Дмитро Білоцерковець, депутат Київської міської ради та учасник проукраїнських акцій 2014 року.

На його думку, саме з цього часу розпочалася гібридна окупація Севастополя росією. «З чого все починалося? З 2005 року, коли росія почала вкладати в діяльність проросійських організацій від 2 до 3 мільйонів доларів щороку. Звідки нам було про це відомо? Річ у тім, що російські та проросійські структури жорстко конкурували між собою за це фінансування», – зазначив Білоцерковець.

Він також розповів, що ці організації отримували кошти в «Будинку Москви», який знаходився на центральній площі Нахімова і фактично слугував севастопольською філією московської мерії. «Ще з часів Лужкова ці гроші офіційно виділяли на підтримку проросійських організацій», – додав депутат.

Водночас, на його думку, рішення про введення військ та захоплення півострова Володимир Путін ухвалив лише після 23 лютого 2014 року, коли зрозумів, що росія не має належної проросійської підтримки у Севастополі. «У Севастополі люди не вийшли на підтримку російських ідей, а в Сімферополі переважна більшість мітингувальників були проукраїнськими – це були представники Євромайдану. Саме тоді він усвідомив свою поразку. І що ми побачили вже наступного дня? Російські спецпризначенці Чорноморського флоту фактично захопили будівлю Верховної Ради Криму», – підкреслив він.

Детальніше про те, як росія окупувала Севастополь, можна дізнатися у випуску телепроєкту Крим.Реалії.

Читайте також