Станом на кінець 2025 року в росії 3212 осіб проходили альтернативну цивільну службу, що є максимальним показником за останні 14 років. Про це повідомляє видання «Верстка» з посиланням на дані російської Федеральної служби з праці та зайнятості.
Відзначається, що порівняно з кінцем 2024 року, кількість тих, хто проходить альтернативну службу, зросла на 773 особи, що становить 32%. Після початку повномасштабної війни росії з Україною, кількість росіян, які обрали цей шлях, зросла майже втричі – з 1140 до 3212.
Що таке альтернативна служба?
Альтернативна цивільна служба передбачає виконання роботи «на користь суспільства та держави» замість військової служби за призовом. Це право гарантоване російською конституцією для осіб, чиї переконання чи віросповідання суперечать військовій службі. Крім того, на альтернативну службу можуть претендувати представники деяких корінних нечисленних народів. Однак військкомати часто відмовляють призовникам у проходженні такої служби з формальних причин.