8 січня російські військові здійснили напад на портову інфраструктуру Одещини, використовуючи ударні безпілотники, повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
«Зафіксовані вибухи на території морського порту в Одеському районі. Пошкоджено порожній резервуар для зберігання олії. Минулося без пожежі. Інформація про загиблих та постраждалих, на щастя, не надходила».
За словами Кіпера, російські військові регулярно здійснюють атаки на різні українські регіони, використовуючи різноманітні види озброєння, включаючи ударні безпілотники, ракети та реактивні системи залпового вогню.
Керівництво росії заперечує, що російська армія завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі українських міст і сіл, що призводить до загибелі мирних жителів і руйнування лікарень, шкіл, дитячих садочків, а також об’єктів енергетичної та водопостачальної інфраструктури.
Однак українська влада та міжнародні організації класифікують ці дії як воєнні злочини, підкреслюючи їх цілеспрямований характер.