Головна Головне Рівень довіри до Зеленського зріс до 67% на фоні загострення відносин із США

Рівень довіри до Зеленського зріс до 67% на фоні загострення відносин із США

by Черненко Аліна

За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у період з 14 лютого по 4 березня 2025 року, рівень довіри до президента України Володимира Зеленського зріс до 67%. Водночас частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%, що покращило баланс довіри-недовіри до +38%.

Про це розповідає Наголос

Зміни в рівні довіри

Станом на початок лютого 2025 року, на фоні загострення відносин між Україною та США, 57% українців довіряли Зеленському, а 37% не довіряли. Тоді баланс довіри-недовіри становив +20%. В опитуванні також вказано, що довіра до президента є трохи нижчою на Сході України, де 60% респондентів висловили довіру, а 36% – ні. В інших регіонах, таких як Захід, Центр та Південь, рівень довіри варіюється від 66% до 69%.

Коментарі експертів

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував результати опитування, вказавши, що основною причиною підвищення довіри до президента є не напад на нього особисто, а сприйняття риторики нової влади США. «Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну і всіх українців. Безумовно, твердження, що нібито Україна «спровокувала» Росію, розходяться з громадською думкою українців. На цьому фоні практично відсутня критика росії чи тиск на неї», – зазначив він.

Президент США Дональд Трамп 19 лютого назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором без виборів».

Додатково, Трамп також стверджував, що рейтинг Зеленського впав до 4% і необхідно проводити вибори в Україні, на що Зеленський відповів, що така оцінка є російською дезінформацією.

Президент росії Володимир Путін називає Зеленського «нелегітимним» президентом України та заявив, що не готовий підписувати мирний договір з ним. Незважаючи на те, що формально повноваження Зеленського закінчуються в травні 2024 року, в Україні, через воєнний стан, не можуть бути проведені вибори.

Опитування КМІС проводилося методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. В опитуванні взяли участь 1029 респондентів у віці від 18 років, які на момент опитування проживали на території, контрольованій урядом України. Статистична похибка вибірки не перевищує 4,1% для показників близьких до 50%.

Ще новини