Головна Політика РФ не запрошена на мирний саміт щодо України «на даному етапі»

РФ не запрошена на мирний саміт щодо України «на даному етапі»

by Max

Уряд Швейцарії заявив 2 травня, що Росія не була запрошена «на даному етапі» на переговори, які відбудуться у Швейцарії в середині червня з метою сприяння встановленню миру між РФ та Україною.

«Швейцарія переконана, що Росія повинна бути залучена до цього процесу. Мирний процес без Росії неможливий», – йдеться в заяві уряду Швейцарії, яку цитує агенція Reuters.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що немає сенсу запрошувати Росію на Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії, оскільки не можна гарантувати, що вона діятиме добросовісно. Про це очільник зовнішньополітичного відомства розповів американському виданню Foreign Policy.

Читайте також: Розвідка має дані про план Росії зірвати саміт миру у Швейцарії ­– Зеленський

Уряд Швейцарії під час візиту Володимира Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Ще новини