Головна Суспільство Режисер Сергій Буковський став лауреатом премії імені Стуса

Режисер Сергій Буковський став лауреатом премії імені Стуса

by Max

Режисер Сергій Буковський став лауреатом премії імені Василя Стуса 2023 року. Про це повідомляє організація PEN Ukraine, яка є однією з організаторів Премії.

«Для мене це абсолютна несподіванка. Для мене це відчуття незручності, бо на мою долю, в моєму житті не випало й тисячної частини тих страждань і мук, які випали на долю поета Стуса. Мені пощастило, бо я прийшов в кіно в щасливі часи, часи перебудови, коли можна було говорити і про Великий Голод, і сталінські табори. Нині з’явилось нове покоління кінематографістів, яке робить свою справу професійно і талановито. Приємно усвідомлювати, що мої молоді колеги сьогодні не лише знімають справжнє кіно, а й доносять світові нашу культуру», – сказав під час своєї промови Сергій Буковський під час урочистої церемонії, яка відбулася 14 вересня у Києві.

Але, за його словами, умови, в яких вони працюють, можуть призвести до сумного фіналу – молодь працюватиме не в Україні.

«Після війни нас чекають непрості часи. Відновлення нам здаватиметься найпростішим завданням…Пройдуть десятиліття, я вірю, глибокі кінофільми зможуть відрефлексувати, що сталося з нами, чому Україні опинилася на межі вирви», – додав він.

Премія була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам та культурним менеджерам за великий внесок у культуру та стійкість громадянської позиції.

У 2022 році лауреатом премії став глядач Радіо Свобода, журналіст, письменник Віталій Портников. У попередні роки нагороду отримували Тарас Возняк, Михайлина Коцюбинська, Володимир В’ятрович, Ахтем Сеітаблаєв, Сашко Положинський, Тарас Компаніченко, Сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан та інші.

Ще новини