Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроєкт №4201, який скасовує сезонне переведення годинників. Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк (фракція «Голос») і Олексій Гончаренко («Європейська солідарність») у своїх телеграм-каналах.
«За» проголосував 261 депутат.
«Тобто в цьому році ми ще в останню неділю (27-го) жовтня переведемо стрілки на зимовий час і далі вже переведення на літній час з 2025-го та далі не буде», – написав Железняк.
Автором законопроєкт, який був зареєстрований ще 2020 році, був Руслан Стефанчук. Як вказується у пояснювальній записці, документ не тільки спрямований на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й «покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення нацбезпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України
встановлений час держави-агресора».
«Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій», – вказувалось в пояснювальній записці.
Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Літній і зимовий порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.
Зміна часу в Україні відбувається разом із усім Європейським союзом і більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня повертається на зимовий, тобто свій поясний час.
В Україні не раз обговорювалися законодавчі ініціативи щодо відмови від переведення стрілок.