Головна Події Профільний єврокомісар заявив, що до скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС «готуються»

Профільний єврокомісар заявив, що до скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС «готуються»

by Max

Єврокомісар з питань політики розширення Олівер Варгеї заявив, що процес скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС досі на етапі підготовки. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі Радіо Свобода.

На запитання кореспондентки Радіо Свобода у Брюсселі «Чи розпочався уже скринінг?», Варгеї відповів: «Розпочалась підготовка, так». На уточнююче запитання, чи означає це, що сам скринінг ще не розпочався, Варгеї вирішив не відповідати. Після чого так само не підтвердив, що Єврокомісія готова буде зробити у березні остаточну оцінку виконання Україною необхідних для початку переговорів реформ.

«Залежить від того, коли вони виконають (необхідні умови – ред.)» – відповів Варгеї.

Скринінг законодавства на відповідність праву ЄС – це перший крок на шляху переговорів про вступ. Цей процес проводиться спільно Єврокомісією та країною-кандидатом. У січні віцепрем’єка, міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомляла, що уряд України домовився з представниками Європейської комісії про початок скринінгу та визначили графік подальших зустрічей.

Читайте також: Україна і Євросоюз. Чого очікувати від ЄС у 2024 році?

Раніше очікувалось, що скринінг українського законодавства розпочнеться одразу після грудневого саміту лідерів, на якому було ухвалено політичне рішення про початок переговорів з Україною, а в березні Єврокомісія оприлюднить остаточний звіт, який оцінює готовність України почати переговори про вступ у ЄС, та буде затверджена так звана «переговорна рамка».

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 січня заявила, що «ми чудово просуваємось у процесі скринінгу», але, на її думку, переговорну рамку навряд чи затвердять до європейських виборів, що відбудуться у червні 2024 року.

Українська влада сподівалася пройти ці кроки до липня 2024 року, щоб уникнути можливих затримок у другому півріччі у звʼязку з головуванням Угорщини в ЄС та європейськими виборами.

Посол України при ЄС Всеволод Ченцов наполіг, що з боку України затримок не має, і раніше «не було жодних підстав сумніватися», що Єврокомісія представить звіт і переговорну рамку в березні.

Ще новини