Головна Події правоохоронці встановили особу українського військового, про жорстоке вбивство якого повідомляли напередодні

правоохоронці встановили особу українського військового, про жорстоке вбивство якого повідомляли напередодні

by Max

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що правоохоронці встановили особу українського військового, про вбивство якого на Донеччині стало відомо напередодні. Про це повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

Костін заявив, що нараз назвати імені загиблого військового не можуть, оскільки тривають процедури для остаточного підтвердження його даних.

Також генпрокурор стверджує, що ідентифіковано російських командирів, потенційно відповідальних за обезголовлення українського захисника, здійснюються заходи щодо перевірки цієї інформації.

Про подібні ймовірні дії російських військ повідомляється не вперше.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини в одній зі своїх доповідей про ситуацію в Україні, що охоплює період з лютого до липня 2023 року, зафіксувало шість випадків позасудових страт українських військовополонених.

Російські військові з початку грудня 2023 року, ймовірно, вбили щонайменше 15 українських військовослужбовців, які намагалися здатися в полон, і ще не менш як шістьох військових, які вже здалися. Таких висновків дійшла міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Про це йдеться у доповіді організації, опублікованій на початку травня цього року.

Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною зокрема Росією, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. Страти чи жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.

Ще новини