Головна Події підтримка України буде «найнагальнішим завданням» саміту НАТО

підтримка України буде «найнагальнішим завданням» саміту НАТО

by Max

Генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що підтримка України буде «найнагальнішим завданням» саміту НАТО.

«Я очікую, що глави держав і урядів узгодять суттєвий пакет для України», – сказав Столтенберґ​.

За його словами, також НАТО візьме на себе «координацію та надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки» з командуванням на чолі з тризірковим генералом та за підтримки 700 осіб особового складу, які працюють у штаб-квартирі НАТО в Німеччині та на матеріально-технічних вузлах у східній частині альянсу.

Він наголосив, що «це не зробить НАТО стороною конфлікту, але посилить самооборону».

Столтенберґ також сподівається, що союзники «підтвердять свою рішучість підтримувати Україну» і домовляться на саміті про фінансову підтримку на рівні 40 мільярдів євро щороку, як і було в попередні роки.

Днями агентство Reuters з посиланням на західноєвропейського дипломата повідомило, що союзники по НАТО домовилися профінансувати військову допомогу Україні в розмірі 40 мільярдів євро (43,05 мільярда доларів) в наступному році.

Напередодні український президент Володимир Зеленський заявив, що вже підготовлена нова безпекова угода для України з НАТО. За його словами, цей документ «гарантуватиме нашу безпеку до вступу України в НАТО – рішення, яке незворотне».

Саміт НАТО відбудеться 9-11 липня цього року у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацию безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн».

Ще новини