Головна Політика Палата представників США схвалила законопроєкт про санкції щодо Міжнародного кримінального суду

Палата представників США схвалила законопроєкт про санкції щодо Міжнародного кримінального суду

by Max

Палата представників Сполучених Штатів, контрольована республіканцями, ухвалила законопроєкт, який передбачає запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду (МКС) через запит про видачу ордерів на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю у зв’язку з ймовірними вонними злочинами в секторі Газа.

Документ підтримали 247 конгресменів – 205 республіканців та 42 демократи. Проти ініціативи виступили 155 представників Демократичної партії США. Двоє республіканців утрималися.

«Рішення Палати представників про накладення санкцій на МКС є необхідною відповіддю на його обурливі та необґрунтовані претензії. Сьогоднішнє голосування підводить межу під беззаконними діями посадових осіб МКС. США твердо стоять на боці Ізраїлю і не дозволять міжнародним бюрократам безпідставно видавати ордери на арешт ізраїльського керівництва за не вчинені ними злочини», – йдеться в заяві спікера Палати представників Майка Джонсона.

Читайте також: Країни G7 підтримали план припинення вогню в Секторі Гази, який запропонував Байден – заява

Законопроєкт передбачає санкції проти осіб, які беруть участь у судових переслідуваннях Судом американців чи громадян країн-союзників США, які не є членами МКС, в тому числі Ізраїлю.

Він також блокує в’їзд чиновників МКС до США, анулює будь-які американські візи та обмежує їхні можливості при проведенні угод із майном у США.

Білий дім минулого місяця розкритикував рішення МКС про видачу ордерів на арешт високопоставлених представників ізраїльського уряду.

Втім, очікується, що законопроект не буде винесений на голосування у Сенаті, який перебуває під контролем демократів, прихильників Байдена.

Прокурор МКС Карім Хан заявив минулого місяця, що після більш ніж семи місяців війни в Газі у нього є достатні підстави вважати, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, міністр оборони та три лідери «Хамасу» «несуть кримінальну відповідальність» за ймовірні воєнні злочини та злочини проти людяності.

Нетаньягу назвав рішення прокурора МКС «абсурдним» і заявив, що цей крок спрямований проти всього Ізраїлю.

Читайте також: Нетаньягу каже, Ізраїль може призупинити війну з «Хамасом» на 42 дні

Ізраїль проводить у секторі Газа військову операцію у відповідь на напад ХАМАС на південь країни 7 жовтня 2023 року. Тоді було вбито понад 1200 мирних жителів, понад 250 людей було взято в заручники та вивезено до Гази. Метою кампанії було оголошено «повне знищення ХАМАС» (визнано терористичною у США та ЄС).

Позов проти Ізраїлю також розглядає Міжнародний суд ООН. На відміну від МКС, рішення цього суду є обов’язковими для виконання всіма країнами – членами ООН. ПАР та низка інших країн звинуватили Ізраїль у геноциді у зв’язку з бойовими діями у Газі. Розгляд позову, як очікується, триватиме роки.

Ще новини