Вечером 12 лютого Одеса стала об’єктом атаки російських безпілотників, про що повідомив голова міської військової адміністрації Сергій Лисак.
«Внаслідок атаки пошкоджено цивільну інфраструктуру та житловий фонд. Сталося влучання у багатоповерховий будинок: пошкоджено квартиру на верхніх поверхах, без подальшого загоряння. Також пошкоджено об’єкт рекреаційної інфраструктури, де сталося загоряння господарських споруд. В іншому районі міста внаслідок атаки виникла пожежа на території обʼєкта торгівлі», – йдеться в повідомленні.
Влада продовжує з’ясовувати інформацію про постраждалих, під час повітряної тривоги, що триває в приморському місті.
Російські військові систематично завдають ударів по українських містах, використовуючи різноманітне озброєння, зокрема ударні БпЛА, ракети та РСЗВ, завдаючи шкоди цивільній інфраструктурі.
Міжнародні організації та українська влада вважають ці атаки воєнними злочинами російської федерації, підкреслюючи їх цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення, медичних закладів і інфраструктури, що призводять до відключення електроенергії, тепла, води та медичної допомоги, вважаються ознаками геноцидних дій.
Правозахисники та дослідники геноцидів вказують на численні прояви геноциду, які росія вчиняє проти українського народу, зокрема:
- оголошення намірів про знищення українців;
- публічні заклики до знищення українців;
- цілеспрямовані обстріли систем життєзабезпечення;
- переслідування проукраїнських активістів;
- винищення української інтелігенції;
- депортація дітей з метою зміни їхньої ідентичності.
Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухвалена Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році, закликає країни-учасниці запобігати та карати за акти геноциду.
Однак керівництво росії заперечує цілеспрямовані удари по цивільній інфраструктурі України, в той час як факти свідчать про масові вбивства цивільного населення та знищення житлових будинків, лікарень, шкіл та інших об’єктів.