Українська сторона з нетерпінням очікує на візит спецпредставника президента США з питань України та росії Кіта Келлога, запланований на лютий. Це стане важливою можливістю для надання всебічної інформації про російську агресію. Голова Офісу президента Андрій Єрмак висловив цю позицію в інтерв’ю журналістці Associated Press.
Про це розповідає Наголос
«Для президента Володимира Зеленського та нашої команди дуже важливо, щоб нова адміністрація США якомога швидше отримала повну реальну інформацію про ситуацію на полі бою. Про те, як проходить мобілізація, яка ситуація з доставкою озброєнь і техніки», – зазначив Єрмак.
Єрмак також підкреслив, що безпосередня комунікація з американськими партнерами має велике значення для формування спільної позиції, оскільки неможливо планувати досягнення миру без участі України. Він зауважив, що для України важливо підійти до переговорів щодо встановлення справедливого та тривалого миру з сильною позицією. На порядку денному також стоять питання гарантій безпеки, які є актуальними для всіх переговорів з партнерами.
Джерела в українських та американських політичних колах повідомили, що Кіт Келлог може відвідати Україну вже найближчим часом, після 11 лютого, хоча Вашингтон офіційно ще не підтвердив цю інформацію.
Крім того, 7 лютого було повідомлено, що Єрмак провів телефонну розмову з Келлогом, під час якої обговорювали можливий візит спецпредставника до України. Конкретні дати візиту поки що не називаються.
Плани України на Мюнхенській конференції
Володимир Зеленський також очолить українську делегацію на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбудеться з 14 по 16 лютого. За словами Єрмака, делегація представить позицію України щодо припинення війни та варіанти досягнення «тривалого і міцного миру». На цій конференції планується обговорення можливих гарантій безпеки для запобігання повторній агресії з боку росії.
Зеленський зазначив, що готується до переговорів із американськими політиками, але не вказав, з ким і коли саме відбудуться ці зустрічі. «У мене буде звʼязок і буде кілька розмов, я не хочу зараз говорити, в якому форматі і коли», – зазначив президент, коментуючи майбутні переговори.
Мюнхенська конференція та її учасники
Келлог також підтвердив свою участь у Мюнхенській конференції. Цей захід, що є регулярним форумом для обговорення міжнародної безпеки, цього року збереться близько 60 голів держав і урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівників провідних міжнародних організацій. Відомо, що віцепрезидент США Джей Ді Венс також братиме участь у конференції.