Головна Політика Німеччина надасть військову допомогу для України на 500 млн євро – Пісторіус

Німеччина надасть військову допомогу для України на 500 млн євро – Пісторіус

by Max

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував 19 березня новий пакет військової допомоги для Києва на 500 мільярдів євро. Про це він сказав, спілкуючись із журналістами в рамках зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).

Пісторіус повідомив, що допомога передбачає додаткові поставки боєприпасів – 10 тисяч артилерійських снарядів. До нового пакету допомоги увійдуть також 100 бронемашин для піхоти і 100 транспортних автомобілів.

Раніше, перед засіданням «Рамштайну», міністр оборони Німеччини анонсував новий пакет військової допомоги для України, який він оголосить сьогодні.

Разом із тим, на запитання кореспондентки Радіо Свобода про прогрес щодо далекобійних ракет Taurus, Пісторіус зауважив, що про це «новин немає».

Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час зустрічі з польським колегою Владиславом Косиняк-Камишем повідомив, що домовився з Польщею про збільшення виробництва боєприпасів для України. Пісторіус зазначив, що «Берлін і Варшава працюватимуть над цим з промисловістю обох країн».

Німецький Бундестаг на засіданні 14 березня знову не підтримав поставку Україні далекобійних ракет Taurus.

Напередодні голосування канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дебатів у нижній палаті німецького парламенту 13 березня повторив тезу, що не підтримує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Він заявив, що для нього це межа, яку він не хоче перетинати.

Після цього голосування президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час якої лідери обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю.

19 березня проходить 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України, на якому головує особисто Ллойд Остін. Це його перший закордонний візит після шпиталізації. Клуб у форматі «Рамштайн» збирається на тлі критичної нестачі в Україні боєприпасів та помітного просування російських військ на сході.

Попереднє, 19-те, засідання, що відбувалося у форматі онлайн, пройшло 14 лютого. На ньому обговорили питання посилення протиповітряної оборони, артсистем і дронів, повідомляв міністр оборони України Рустем Умєров.

Ще новини