КИЇВ. 23 червня. УНН. Верховна Рада може знизити ПДВ на окремі види агропродукції з 20% до 14%, щоб мотивувати перекупників платити податки в повному обсязі. Відповідний законопроект № 3656 знаходиться на розгляді комітетів ВР, пише УНН із посиланням на gazeta.ua.

Зокрема, законопроект пропонує знизити ставку до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпку, ріпак, соняшник, насіння і плоди інших олійних культур.

“Близько 30-40% ринку зерна в Україні працює в “тіні”. Реалізація продукції за “кеш” дозволяє обходити сплату ПДВ, і багато перекупників зерна користуються цим. Всілякі схеми і так звані “скручування” обходяться держбюджету в десятки мільярдів гривень”, – йдеться в матеріалі.

Законопроект спрямований на детінізацію аграрного виробництва: якщо його приймуть, аграрій буде зацікавлений продавати зерно “в білу”, а не за кеш. В іншому випадку він не зможе відшкодувати собі той ПДВ, який заплатив постачальникам.

Тих, хто працює легально, законопроект не торкнеться: надходження, витрати, кредитні зобов’язання по ПДВ в більшості випадків залишаться без змін. Прибутковість вирощування соняшнику, ріпаку або кукурудзи, а також сальдо доходів бюджету також залишаться колишніми. При цьому переробні підприємства зможуть економити до 6% на закупівлю продукції за рахунок менших податкових зобов’язань виробника.

“Тобто для чесних аграріїв нічого не зміниться, а ось перекупникам доведеться платити податки”, – йдеться в матеріалі.

На думку авторів законопроекту 3656, його прийняття сприятиме залученню інвестицій, оновлення основних фондів агропідприємств, підвищенню конкурентоспроможності українського АПК. Крім того, зниження податкового навантаження призведе до здешевлення готової продукції для кінцевого споживача.

Джерело: УНН