576ceb2a48072-0001-c355d604-4d8b17fa-f7c7-e2f5ef2a_1200

Прес-служба Національного банку розмістила на одному з сайтів матеріал, в якому загрожує своїм опонентам публікацією компромату, розкриттям банківської таємниці та особистої фінансової інформації. Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Олександр Дубінський.

«Судячи з усього, каталізатором для написання тексту послужив питання про роль інвестиційної компанії ICU у відмиванні мільярдів Януковича. Питання було поставлене на прес-конференції В. Гонтаревої. І торкнувся вже дуже хворобливу тему … », — заявив Дубинський.

За його словами, «суть матеріалу — пряма загроза тим, хто критикує« нацбанківських професіоналів »за їх діяльність, загроза розкриттям банківської таємниці (!), Отриманої НБУ в рамках регуляторної роботи (!)».

«Опублікований матеріал свідчить про те, що НБУ не виконує функції нагляду за банками і фінансовою стабільністю. А закриває очі на сумнівні операції (очевидно, не просто так) і збирає компромат на «ворогів рейху», яким хизується », — зазначає Дубинський.

Журналіст стверджує, що скандальний матеріал розміщений прес-службою Національного банку.

Нагадаємо, 28 липня 2016 року голова НБУ Валерія Гонтарєва провела прес-конференцію, під час якої їй ставили питання, що стосуються її участі в «відмиванні коштів Януковича» на суму 1,2 млрд. доларів. Після прес-конференції прес-секретар НБУ Леся Войтицька розкритикувала журналістів, заявивши, що представників ЗМІ запрошували на «роздачу помідорів», а вони прийшли «за огірками». У той же день на сайті «Антикор» був розміщений матеріал «Нацбанк мовчати не буде!» Його автори стверджують, що «політики і журналісти — учасники брудної кампанії проти голови Національного банку, — понесуть відповідальність за поширення безпідставних звинувачень та потоки брехні». 

«Вони забувають, що у НБУ — дуже широка інформаційна база. Національний банк як регулятор володіє інформацією про всі фінансові операції, «брудних» висновках грошей за кордон і т.д. І, якщо інформаційні атаки з брудними звинуваченнями на адресу Валерії Олексіївни триватимуть, то не виключено, що у відповідь в публічній площині з'являться інші історії. Підтверджені фактами і документами. Про те, як деякі народні депутати з двох найбільших фракцій, високопоставлені чиновники, які залишаються на своїх постах, виводили з країни мільйони доларів, дійсно співпрацювали (а деякі — і продовжують співпрацювати) з представниками злочинного режиму Віктора Януковича. Так що цим людям варто змінити свою поведінку — каятися і сидіти як миші тихо, а не намагатися вести інформаційну війну проти Нацбанку », — повідомляється в матеріалі.