Наголос

акцентуй на головному!

Жозеп Боррель: Росія встала на курс конфронтації з ЄС

Сьогодні на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі першим питанням будуть розглядатися  відносини з Російською Федерацією, яка неприховано встала на курс конфронтації з Євросоюзом.

Про це перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.

«Очевидно, що Росія встала на курс конфронтації з Європейським Союзом. У випадку з паном Навальним це відверта відмова поважати (запропоновані) заходи та враховувати рішення Європейського суду з прав людини. Ми матиме важливу дискусію під час зустрічі міністрів – як реагувати на це, і я сподіваюся, що ми зможемо зробити це рішуче та за умови єдності. Але дочекаємось результатів сьогоднішньої дискусії», – зауважив високий представник ЄС.

За його словами, ще одним питанням для обговорення міністрів буде ситуація в Білорусі.

«В Білорусі тривають репресії, утиски і залякування щодо громадянського суспільства. Ми також маємо розглянути цю ситуацію під час зустрічі міністрів закордонних справ, аби дати правильну відповідь», – сказав Жозеп Боррель.

Він наголосив, що сьогодні учасники Ради міністрів ЄС із закордонних справ проведуть першу зустріч з новопризначеним державним секретарем США Ентоні Блінкеном, що буде нагодою для розвитку оновлених трансатлантичних відносин. Важливою складовою дискусії стане повернення США до участі у Спільному всеосяжному плані дій (JCPOA) щодо ядерної програми Ірану, з якої США вийшли за часів адміністрації Трампа. За словами високого представника ЄС, такі дипломатичні зусилля мають відкрити шлях до повного виконання зобов’язань у ядерній сфері.

У порядку денному засідання також ситуація у М’янмі, Гонконгу, на Африканському Розі та у країнах регіону Сахель, огляд відносин із країнами Ппівденного сусідства ЄС.

Окремо європейські урядовці розглянуть підготовку «Стратегічного компаса» – доктринального документа ЄС у сфері безпеки й оборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *