КИЇВ. 28 травня. УНН. «Зелена» енергетика за короткий час залучила в Україну 4 млрд євро інвестицій. Але вона ще потребує стимулів для капіталовкладень. Про це заявив собственик консорціуму Сатурн, виконавчий партнер Energy Investment Fund Олександр Павловський в ефірі ток-шоу «Право на владу», передає УНН.

Той факт, що Україна тільки почала розвиток виробництва електроенергії з поновлюваних джерел (сонце, вітер) і пояснює підвищений «зелений» тариф, далі він буде менше, каже Павловський.

«Якщо ми говоримо про Німеччину, де» зелений «тариф — 0,06 євро, то це означає, що в енергобалансі Німеччини зараз 43% саме поновлюваних джерел енергії. У нас — менше 8%. Тому у нас ще ця галузь повинна стимулюватися, а Німеччині це вже не потрібно», — зазначив він.

За словами Павловського, Німеччина йшла до такого «зеленого» тарифу двадцять років, Україна — лише п’ять років практикує «зелене» виробництво, але вже за цей час встигла залучити мільярдні інвестиції.

Павловський також пояснив, чому Україна зменшує генерацію атомної електроенергії.

«По всьому світу через вірус менше споживається електроенергії. Коли електроенергія падає, згідно з технічними характеристиками і в цілях безпеки, атомна енергетика не може виробляти більше 60% від загального енергобалансу. Якщо більше — вона не може себе балансувати», — пояснив він.

При цьому Україна перебуває поки в якійсь ізоляції — до мереж Європи вона ще не приєднана, а Росія і Білорусь хоче продавати свою електроенергію, але не купувати в Україні.

Джерело: УНН