Наголос

акцентуй на головному!

Засідання ТКГ: Росія ігнорує вимогу про допуск інспекції МАГАТЕ на окуповані території

Українська сторона в Тристоронній контактній групі висловила стурбованість невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в мм. Донецьк і Луганськ відповідно до запиту, який надіслало керівництво організації у грудні 2020 року.

Про це повідомила пресслужба ТКГ.

«Борис Гризлов не спромігся відповісти на пряме питання Глави української делегації щодо допуску інспекції МАГАТЕ на окуповані території». Сьогодні, 17 лютого, в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій. Консультації відбуваються в робочому режимі. Наша делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації наступних заходів:

– збереження режиму припинення вогню;

– безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;

– звільнення утримуваних осіб;

– розблокування російською стороною роботи КПВВ;

– забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;

– допуск місії МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення контролю ядерних об’єктів.

Російська сторона декілька разів намагалася перевести обговорення від практичних кроків щодо виконання Нормандських та Мінських домовленостей», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Глава української делегації Л. Кравчук жорстко нагадав представникам РФ, що:

– РФ є стороною конфлікту.

– РФ окуповує Крим та ОРДЛО.

– РФ є учасником ТКГ при посередництві ОБСЄ.

І будь-які консультації будуть продовжені українською стороною лише в разі, якщо вони матимуть дієвий практичний сенс.

«Так, Л. Кравчук ініціативно запропонував надати, починаючи з 24 лютого, автобус-човник для перевезення громадян через лінію розмежування на КПВВ «Золоте», а в разі відповідного звернення керівництва міжнародних гуманітарних організацій – і гуманітарних вантажів на територію окупованих районів.

Чекаємо відповідної реакції російської сторони.

Зусилля української сторони досягти домовленості в рамках ТКГ щодо направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в мм.  Донецьк і Луганськ поки не дали результату, оскільки російська сторона унеможливлює ухвалення рішення ТКГ з цього питання.

Українська сторона повторно висловила стурбованість невирішеністю питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в мм. Донецьк і Луганськ відповідно до запиту, який надіслало керівництво організації торік у грудні.

Україна залишає за собою право звертатися до світової спільноти, урядів та організацій з тим, щоб тиск на РФ посилювався, зазначена інспекція була проведена, а Україна змогла виконати свої зобов’язання в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та Додаткового протоколу до цієї угоди», – додали в пресслужбі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *