Наголос

акцентуй на головному!

Викладачка столичного вишу заявила про погрози звільненням через допис про мовний закон

КИЇВ. 25 січня. УНН. Викладачку кафедри культурології та філософської антропології Педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенію Більченко планують звільнити з посади за її допис у соцмережі проти мовного закону. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт НПУ імені Драгоманова.

Цитата

“Викладач кафедри культурології та філософської антропології Євгенія Більченко декілька днів тому опублікувала в соціальних мережах допис щодо Закону України “Про функціонування української мови як державної”, в якому в неприпустимій і неприйнятній формі висловилася проти української мови, українських громадян та Української держави. Такі висловлювання зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету, які у соціальних мережах рішуче засудили такі висловлювання, як антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть у розріз з моральними принципами та переконаннями колективу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова… Значна частина студентів, представників студентських самоврядних організацій та професорсько-викладацького складу висловилися за неприпустимість роботи викладача з такими переконаннями в НПУ імені М.П. Драгоманова”, – йдеться у повідомленні.

Деталі

На своїй сторінці у Facebook викладачка стверджувала, що “вуличні етнорадикали керують українською владою і тому вона свідомо переходить на російську мову обслуговування, а російськомовні письменники не повинні погоджуватися на українізацію, оскільки нацисти все одного цього не оцінять”.

На сайті університету зазначається, що питання звільнення розглянуть на засіданні профспілкового комітету, громадської організації “Просвіта”. На засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету.

Крім того на сайті Миротворець є сторінка, присвячена Євгенії Більченко. Там зазначено, що її звинувачують в антиукраїнській пропаганді, запереченні російської агресії та маніпулюванні суспільно значущою інформацією.

Контекст

З 16 січня 2021 року набула чинності стаття закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Порушення таких норм означатимуть для закладів адміністративні штрафи — від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 11 900 грн). Ці зміни набудуть чинності лише у липні 2022 року. 

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь роз’яснив, як діяти, якщо вас не хочуть обслуговувати українською.

Також нагадаємо, що у мережі інтернет активно поширюють відео, на якому дві українські дівчини, ймовірно – курсантки одного з вишів МВС, танцюють з чоловіком, одягнутим у форму російської поліції.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *