КИЇВ. 13 березня. УНН. Українська асоціація футболу планує оцифрувати весь вітчизняний футбол. Про це розповів президент УАФ Андрій Павелко, передає УНН із посиланням на komandaonline.com

«Ми ставимо завдання оцифрувати весь наш футбол. І вже зараз у нас є близько тисячі адрес майданчиків, побудованих в останні роки, з GPS-координатами», — підкреслив він.

Футбол популярний в тій країні, де розвинена спортивна інфраструктура, каже Павелко. Саме будівництво інфраструктури призвело до «футбольного буму» в Ісландії, додав президент УАФ. Схожа ситуація — в Фінляндії.

«І ми розвиваємо інфраструктуру не навмання, а вже зараз наповнюємо інформацією базу даних, щоб зіставляти кількість полів, дітей, що займаються на них, і наявність тренерів відповідної кваліфікації в регіоні. Все це, впевнений, дозволить нам ще більш ефективно управляти нашим футболом», — зазначив Павелко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УАФ відзвітувала про результати останніх 5 років роботи.

Президент УАФ також нагадав про пілотний проект GROW з розвитку масового футболу в трьох областях — Київській, Дніпропетровській та Івано-Франківській, який асоціація запустила спільно з УЄФА.

«За даними УЄФА, саме поява майданчиків і полів з сучасним покриттям стимулює дітей до занять футболом. І зараз ми спостерігаємо вражаючий ріст кількості і дітей в футболі, і так званих «залучених людей». Це статистика, яку збирає УЄФА. До слова, проаналізувавши ці дані, а також кількість майданчиків та стадіонів, ми поставили перед собою завдання — істотно збільшити кількість дівчат, які займаються футболом. У розвитку жіночого футболу ми бачимо величезний потенціал нашої країни», — говорить Павелко.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше в УНН, за останні кілька років, в Україні з’явилося більше 1600 нових футбольних майданчиків.

Джерело: УНН