КИЇВ. 7 липня. УНН. ІФА-тести від українського виробника “Діапроф-Мед” протестували на їх валідність та адекватність. Вони продемонстрували 100% співпадіння по контрольним вивороткам. Про це у коментарі УНН повідомив в. о. генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Ігор Кузін.

“Ми отримали від компанії “Діапроф-Мед” пробну партію. Далі, декілька днів тривав процес верифікації. За тією інформацією, яка у мене є, було 100% співпадіння по контрольним вивороткам, що були отримані від пацієнтів з позитивним ПЛР і з клінікою коронавірусної хвороби”, — сказав він.

За словами Кузіна, ЦГЗ планує опублікувати отримані результати.

“І це буде означати, що така методика може бути використана для інших лабораторій. Тобто ми зробимо методичні рекомендації для інших лабораторій, яким чином проводиться такий процес верифікації і переконаємося в тому, що всі лабораторії використовують однакові етапності і однакові алгоритми для проведення скринінгових досліджень.

Це необхідно для того, щоб лабораторії працювали за однаковими принципами і правилами. І це підвищить якість, по суті, тих досліджень, які будуть проведені”, — пояснив він.

Кузін додав, що сам процес верифікації — це відповідальність кожної лабораторії.

“Кожна лабораторія, коли вона отримує тест-системи, як ІФА так і ПЛР — якщо це новий виробник або нова тест-система, кожна лабораторія має проводити верифікацію таких тест-систем. У себе, коли вона їх отримає. Враховуючи те, що наші лабораторії переважно знаходяться в державній формі власності — ми намагаємося із центрального рівня стандартизувати їх підходи і допомогти організаційно та методично. Для цих лабораторій і будуть розроблені рекомендації”, — уточнив очільник ЦГЗ.

Всі ж інші лабораторії, приватної форми власності, зокрема, теж, за бажання, зможуть використовувати рекомендації Центру громадського здоров’я МОЗ.

Нагадаємо, Україна стала п’ятою країною в світі, яка розробила власні ІФА-тести.

Джерело: УНН