Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в межах багаторічної співпраці передав у користування Державній кримінально-виконавчій службі України (ДКВСУ) навчальну програму «Віртуальна в’язниця: дії під час епідемії COVID-19».

Це серія із трьох фільмів, створених за мотивами відомої комп’ютерної гри. До недавнього часу вони були озвучені лише англійською та російською мовами. Переклад і створення україномовної версії, включно із дубляжем ролей, здійснили фахівці Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВСУ у співпраці з представниками МКЧХ в Україні.

Кожна частина навчальної програми розрахована на свою аудиторію: ув’язнені, персонал та відвідувачі установ виконання покарань. В них йдеться про можливі проблеми, які можуть з’явитися під час спалаху епідемії COVID-19 в місцях позбавлення волі, а також розглядаються шляхи протидії розповсюдженню коронавірусу.

Зокрема, ув’язнені можуть дізнатися про симптоми хвороби, поводження у разі їх виявлення, особливості дотримання розпорядку дня, особистої гігієни тощо. У частині для персоналу йдеться про те, як адаптувати щоденну діяльність для запобігання поширенню вірусу, реагувати на можливий спалах захворювання та діяти у надзвичайних ситуаціях. Відвідувачі можуть дізнатися про ймовірні обмеження, що діятимуть в разі виявлення коронавірусної інфекції.

Навчальні фільми «Віртуальна в’язниця: дії під час епідемії COVID-19» можуть використовуватись установами виконання покарань та навчальними закладами Державної кримінально-виконавчої служби України в межах організації повсякденної життєдіяльності ув’язнених, службової підготовки й навчання персоналу ДКВСУ. Міжнародний Комітет Червоного Хреста рекомендує переглядати відеоматеріал у супроводі кваліфікованих спеціалістів, які могли б чітко пояснити його мету та дати вичерпні відповіді на запитання, що можуть з’явитися під час перегляду.

Передаючи фільми у користування, представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста підкреслили, що навчальна програма є вимислом і не представляє жодного реального місця позбавлення волі, де б воно не знаходилося. Зокрема, в жодній з країн, де МКЧХ здійснював чи продовжує здійснювати свою діяльність, в тому числі в Україні.