international-monetary-fund-imf-logo-at-hq_0

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) голосуватиме за виділення Україні чергового траншу у середині липня. Про це сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю DT.UA, передає УНН.

“Питання кількох днів (узгодження меморандуму з МВФ — ред.). Ми розраховуємо, що голосування виконавчої ради МВФ відбудеться в середині липня. Ми орієнтувалися на ці числа й раніше, нині нічого не змінилося”, — сказав О.Данилюк.

При цьому, за словами міністра, яким буде розмір траншу та чи буде змінюватися графік — це рішення МВФ.

“Він й тільки він їх приймає. Попередньо планувалося 1,7 млрд дол., але слід врахувати, що через політичну нестабільність співробітництво було заморожене і було практично втрачено цілий рік. Для нас критична не стільки сума, скільки процес реформування та перебування в графіку МВФ. Це важливо для зовнішніх інвесторів, також до цього прив’язані інші кредити. Це потужний сигнал для інвесторів, а без інвестицій економіка не запуститься”, — наголосив він.

Нагадаємо, як повідомляла голова Національного банку України В.Гонтарева, черговий транш від МВФ може становити 1 млрд дол.