КИЇВ. 17 серпня. УНН. ІФА-тестування на виявлення антитіл до коронавірусу пройшли 5 тис. 745 військовослужбовців ЗСУ. Про це УНН розповіли у командуванні Медичних сил Збройних сил України.

«У лабораторних підрозділах закладів охорони здоров’я у системі Міністерства оборони України всього пройшли ІФА-тестування на виявлення антитіл до коронавірусу 5745 військовослужбовців Збройних сил України», — розповіли у командуванні Медичних сил ЗСУ.

Там додали, що антитіла IgG виявлено у 132 військовослужбовців, антитіла IgM – у 67.

«Кількість військовослужбовців ЗСУ, які пройшли тестування, становить 2,3%», — повідомили військові медики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігнорування ІФА-скринінгу та неізолювання контактних осіб: епідеміолог назвала чинники росту захворюванності на COVID-19.

Як вже повідомлялося в УНН, ще 21 травня МОЗ оновило стандарти медичної допомоги при COVID-19, передбачивши обов’язкове ІФА-тестування, зокрема, для лікарів з метою їх захисту. Окремою категорію громадян, що підлягають системному ІФА-скринінгу, згідно наказу МОЗ, визначені поліцейські, військові і прикордонники.

Проте, на практиці показники охоплення тестами зазначених груп ризику й досі залишаються дуже низькими.

Наприклад, в Івано-Франківській області ІФА-тестуванням на COVID-19 охопили всього 16% медиків, у Київській області — 10%, у Луганській — 4%.

Депутати вже заявили, що хочуть посилити відповідальність за ігнорування наказу МОЗ про обов’язкове ІФА-тестування.

А нардеп Ірина Верещук, своєю чергою, наголосила на прямий відповідальності головного санлікаря України Віктора Ляшка за низькі показники ІФА-скринінгу серед медиків, зокрема.

Джерело: УНН