КИЇВ. 4 вересня. УНН. ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” та ТОВ “ВЕТФАКТОР ЛТД” поскаржилися Антимонопольному комітету України на дискримінаційний підхід Держпродспоживслужби під час проведення тендеру на закупівлю тест-систем для виявлення хвороб у тварин, передає УНН із посиланням на дані ProZorro.

Зазначимо, що тендер на закупівлю “набору для виявлення антитіл до бруцельозу методом імуноферментного аналізу” було проведено 21 серпня 2019 року. Очікувана вартість закупівлі становила 1 млн 835 тис. грн. Участь у тендері взяли три компанії — ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед”, ТОВ “ВЕТФАКТОР ЛТД” та ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія”. Остання стала переможцем тендеру, запропонувавши за свій товар 1 млн 707 тис. грн. ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” та ТОВ “ВЕТФАКТОР ЛТД” запропонували за свій товар 822,9 тис. грн та 1 млн 320 тис. грн відповідно.

На думку ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” дискримінаційний підхід Держпродспоживслужби під час проведення тендеру полягає у наступному. Замовник оголосив тендер на придбання 960 досліджень: 96 лункових планшетів у кількості 10 штук. Але відхилив пропозицію ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” тому, що компанія, мовляв, запропонувала комплектацію планшетів на 32 лунки. Такий хибний висновок Держпродспоживслужба зробила самостійно, йдеться у скарзі «НВК “Діапроф-Мед».

Насправді ж, ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” запропонував замовнику комплектацію товару на 10 стрипових планшетів, 30 постановок ІФА: 1 постановка – 32 лунки. Тобто, загальна кількість досліджень, включаючи контролі, становила 960, як того і вимагав замовник тендеру.

Більше того, ПрАТ “НВК “Діапроф-Мед” надала документальне підтвердження встановлених замовником вимог. У свою чергу пропозиція переможця тендеру — ТОВ “Дніпропетровська фармацевтична компанія” — не містить документального підтвердження встановлених замовником вимог: «Набір на 960 досліджень (96 лункові планшети – 10 шт)… Температура зберігання: відповідно до інструкції по застосуванню».

“Однак, Держпродспоживслужба не відхилила пропозицію компанії і визначила її переможцем тендеру, чим порушила пункт 4 частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», — йдеться у скарзі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держпродспоживслужба планує закупити удвічі дорожчі тест-системи для тварин

«Вважаємо, що відхиливши тендерну пропозицію Скаржника та не відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія», яка не відповідала умовам ТД, Замовник порушив право Скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його тендерної пропозиції», — наголосили в «НВК “Діапроф-Мед».

Серед вимог «НВК “Діапроф-Мед» до АМКУ: зобов’язати Держпродспоживслужбу скасувати своє рішення про визначення переможцем ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія».

У свою чергу, ТОВ «ВЕТФАКТОР ЛТД» поскаржилося АМКУ на те, що надані, у складі пропозиції, документи ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія» викладені іншою, ніж українська мова, що порушує пункт 7 розділу 1 тендерної документації.

Крім того, у своїй скарзі «ВЕТФАКТОР ЛТД» звернув увагу на те, що переможець тендеру не надав належних документів на підтвердження статусу уповноваженого представника виробника (Франція) та підтвердження валідації товару, проведеної в міжнародній референс-лабораторії МЕБ.

“Через це пропозиція «Дніпропетровської фармацевтичної компанії» повинна бути відхилена як така, що не відповідає пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», — вважають у «ВЕТФАКТОР ЛТД».

Як писав УНН, у Національному антикорупційному бюро проводять досудове розслідування в кримінальному провадженні про присвоєння коштів керівництвом Держпродспоживслужби на закупівлі вакцини проти сказу за завищеними цінами. Йдеться, зокрема, про закупівлю понад 1,2 млн вакцин проти сказу з поширенням на території буферної зони на території України. 

За даними слідства, керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа разом зі своїм першим заступником “переплатили” за вакцини близько 6 млн грн. І ці кошти згодом, через підконтрольні комерційні підприємства, були “повернені” чиновникам Держпродспоживслужби. 

Джерело: УНН