КИЇВ. 13 січня. УНН. Народний депутат від партії «Слуга народу» Ірина Верещук виступає за аудит «Нафтогазу». Про це вона повідомила в ефірі парламентського телеканалу «Рада», передає УНН.

«Треба провести аудит НАК «Нафтогазу» і зрозуміти, чому, наприклад, «Укргазвидобування» не може продавати на біржі український газ українського видобування, а змушений це робити тільки через НАК «Нафтогаз». Як утворюється ціна на газ? Що є формулою утворення ціни на газ? Питань багато», — сказала вона.

Також питання є і до НКРЕКП, продовжила нардеп.

«…І до їхнього персонального складу і їхньої фаховості. Бо на сьогодні ми не бачимо ефективних рішень, які б діяли так, щоб це відповідало суспільним інтересам. НКРЕКП – це незалежний регулятор, саме вони встановлюють формулу, яка потім застосовується всіма учасниками процесу», — додала Верещук.

Разом з тим вона прокоментувала нові тарифи для населення, назвавши їх неприйнятними.

«Є український народ і спроможність українського народу, і ми не можемо собі дозволити збільшення ціни на енергоносії в рази», — каже Верещук.

За її словами, до 1 лютого влада має знайти спосіб повернутися до «грудневих» тарифів.

Нагадаємо, 22 грудня УНН повідомив, що новий в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко і уряд скасують пільговий тариф для населення на електроенергію. А вже 28 грудня 2020 року уряд офіційно зробив українцям «подарунок під ялинку»: з 1 січня 2021 року скасовано пільгову ціну на електроенергію для населення — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год. 

У той же час, у ДК «Нафтогаз України» повідомили про підвищення ціни на газ для своїх побутових клієнтів за місячним контрактом — з 6,33 грн/куб. м у січні до 7,22 грн/куб. м у січні наступного року — на 14%, підключення до річного тарифного плану для нових клієнтів припиняється з нового року.

Зазначимо, що 10 січня на Харківщині, Миколаївщині та Полтавщині люди вийшли на акції протесту проти зростання тарифів.  Після цього Президент Володимир Зеленський зібрав нараду та дав доручення «врегулювати ситуацію».

Джерело: УНН