Наголос

акцентуй на головному!

Вчені: регулярне вживання кави може впливати на структуру мозку

Вчені з Базельського університету в Швейцарії з’ясували, як щоденне вживання кави може впливати на структуру людського мозку.

Дослідники провели експеримент, в ньому взяли участь 20 здорових молодих людей, які п’ють каву регулярно. Протягом 10 днів учасники дослідження приймали по три таблетки кофеїну. Деяким волонтерам давали плацебо. Потім ще 10 днів вони утримувалися від кофеїну.

В середині і в кінці експерименту фахівці сканували мозок випробовуваних і оцінювали обсяг сірої речовини в ньому. За допомогою ЕЕГ (електроенцефалографії) визначался також якість сну молодих людей.

З’ясувалося, що на сон кофеїн не впливає. Однак він впливає на обсяг сірої речовини: в учасників, які отримували плацебо, він був вище, ніж у тих, хто вживав кофеїн. Особливо це було помітно у правій медіальній скроневій частці. Ця область мозку включає гіпокамп, який відповідає за просторове пізнання і формування пам’яті.

Вчені підкреслюють, що цей вплив виявився недовгим. Вже на десятий день без кофеїну мозкові тканини учасників експерименту повністю відновилися. За словами фахівців, їх робота показує, що необхідно проведення подальших досліджень з цієї теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *