Наголос

акцентуй на головному!

В Україні приватизовано ще 2 спиртзаводи

Цього тижня було приватизовано ще два об’єкти спиртової галузі, загальна вартість продажу яких склала 289 млн грн ($10,3 млн). Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

11 березня відбувся аукціон з продажу майна Дубов’язівського МПД та зберігання спирту. За об’єкт приватизації на торгах змагалися чотири компанії, а стартова ціна, як повідомляє міністерство, зросла у 3,2 рази – з 33,8 млн грн ($1,2 млн) до 108 млн грн ($3,8 млн).

“Новий власник після заключення договору отримає будівлю солодового цеху та складу хімікатів, виробничі корпуси, цех лікарських засобів, цех сирого крохмалю, спиртосховище, склади”, сказано на сайті міністерства.

12 березня на аукціоні ДП “Прозорро.Продаж” було приватизовано майно Мишковицького МПД та об’єкт зберігання спирту. За право власності на об’єкт змагалися вісім компаній, а стартова ціна зросла у майже 25 разів – з 7,3 млн грн ($2,6 млн) до 181 млн грн ($6,46 млн).

Як повідомляється, новий власник отримає, зокрема головний виробничий корпус, спиртосховище, бардосховище, цех брагоректифікації, вуглекислотний і соковий цехи.

“Успішна приватизація цих активів є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році. За результатами прозорих аукціонів державний бюджет має отримати близько мільярда гривень, а найголовніше – розпочалося формування нового конкурентного ринку спирту. Загалом на приватизацію держава виставить 41 МПД, що входять до держпідприємства “Укрспирт” та ще 37 об’єктів, що об’єднані в концерн “Укрспирт”, – вважає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *