Наголос

акцентуй на головному!

В Україні з’явиться свій лоукостер: обіцянки та особливості

1435584527_1

Бюджетна авіакомпанія SkyUp почне працювати в квітні 2018 року. Очікується, що перевізник буде повністю українським лоукостером.

Видання "Сегодня" розбиралося, що змінить поява бюджетного авіаперевізника, і чи зможе він дійсно функціонувати як лоукостер в українських реаліях.

Про створення українського перевізника чутки ходили ще з весни 2017 р. Так, міністр інфраструктури Володимир Омелян пояснив, що з початку року вони вели переговори з декількома компаніями, але заздалегідь не хотіли робити ніяких заяв.За словами міністра, компанія SkyUp буде повністю українською. У інших компаній, які можуть з'явитися на вітчизняному ринку, буде 51% українського капіталу.

Працювати авіакомпанія почне тільки з квітня 2018 р. і в перший же рік роботи зосередить свою увагу на чартерних рейсах на курорти, які користуються найбільшим попитом. Так, запланували польоти з Києва, Харкова, Львова та Одеси за такими 16 напрямами, як: Анталія, Хургада, Тирана, Бургас, Ріміні, Тіват, Варна, Даламан, Шарм-ель-Шейх та іншим закордонним курортам.

Міжнародні регулярні рейси заплановані з Києва до Барселони, Дубай та Ларнаки. Внутрішні рейси запустять тільки ближче до літа за маршрутами Київ-Одеса, Львів-Одеса, Харків-Одеса. Відзначається, що регулярні перевезення будуть здійснюватися по моделі лоукост, тобто без урахування додаткових послуг, багажу і т. д.

Вартість квитків поки назвати складно, оскільки вона буде залежати від напрямку, часу, сезону і т. д. Але, наприклад, ціна квитка з Києва до Одеси стартує від 499 грн. Продаж квитків відкриють у березні наступного року.

Експерти сумніваються в тому, що національний авіаперевізник стане саме лоукостером. На їхню думку, це буде більше гібрид лоукостера і чартеру.

"Я не сказав би, що це лоукостер, це скоріше чартерна компанія, яка нарешті посилить у нас конкуренцію. Там підібралася хороша компанія, Євген Хайнацький курирував чартери в "Аеросвіті", він знає, як знижувати собівартість", – пояснив у коментарі виданню авіаексперт В'ячеслав Коновалов.

Видання нагадує, що поки Україна запускає національну лоукост, бюджетна авіакомпанія Air Blue (Румунія) у 2018 році відкриє 7 нових рейсів з чеського міста Брно, в тому числі і до Львова.

Як повідомляли Українські Новини, лоукост Wizz Air відклав відкриття рейсів з Києва в Лісабон і Таллін.

Лоукостер Wizz Air дозволив бронювати квитки без зазначення імені пасажира.

Також раніше Wizz Air розповіли про проблеми розвитку лоукост-перевезень в Україні.