bezymyannyy

Гучні обіцянки української влади про боротьбу з корупцією, зводяться до нуля.

У Transparency International чекають, коли політична верхівка "зловить велику рибу» і посадить за ґрати, хоча б одного з десятка відомих корупціонерів.

За минулий рік, після останнього приїзду до Києва, глави глобального антикорупційного руху Transparency International (TI) Хосе Угас, уряд продемонстрував сумнівні результати у війні з корупцією і не усвідомлює на скільки це суттєве питання. Київ наполегливо гальмує антикорупційну реформу, з кожним днем розрив збільшується все більше, все необхідне потрібно було робити "ще вчора" – заявив на київській прес-конференції Угас. Українським антикорупційним органам, він порадив, в терміновому порядку " підсмажити" топ чиновників-корупціонерів і довести до суду гучні справи Януковича.

В Україні панує політична вакханалія й атмосфера цілковитої безкарності щодо корупції. У дослідженні TI в 2016 році, де брали участь 176 країн, визначався індекс сприйняття корупції в світі, по індексації якої "0" – тотальна корупція, а "100 – повна відсутність корупційної складової. За підсумками Україна опинилася на 131 місці, отримавши всього 29 пунктів з 100.

Корупціонер-Янукович з мільярдами на свободі

Корупційні великомасштабні злочини Януковича поширилися далеко за межі країни, тому пояснюють такий рейтинг. За іншим дослідженням ТІ – Unmask the Corrupt Януковича обрали, як найбільшого корупціонера світу. Угас висловив думку, що люди з усього світу, а не тільки українці, очікували від київської влади рішучих дій проти злочинів Януковича та його наближених чиновників, та щоб корупційна безкарність припинила своє існування. Так само він нагадав, що президент Порошенко, під час останньої зустрічі, обіцяв дати життя антикорупційної реформи.

Тому, за словами Угаса, він прийшов в повне здивування, після спілкування з представниками Генпрокуратури, міністерства юстиції України та НАБУ. Оскільки зрозумів, що в Україні за весь час, не було не одного судового розгляду і покарання корупціонерів влади Януковича. А на самого Януковича порушено лише одну справу, навіть не через корупцію, а тільки про державну зраду, до якої він був причетний. До того ж він досі вільний, та в Росії. Угас констатує, що невідомими залишаються суми, вивезені Януковичем з країни, влада їх так і не назвала. Скільки це: 7500000000 доларів, 12 або 40?

Тільки Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заслужило похвалу за боротьбу з корупцією від Transparency International, Угас зазначив, що вони знаходяться під величезним тиском політичних партій і парламенту, які наполегливо обмежують їх дії, але при цьому останні докладають добрі зусилля.

Анонс гучних справ Генпрокурора

Виконавчий директор Україна Transparency International Ярослав Юрчишин каже, що вони розчаровані тим, що досі немає результатів по введенню електронної системи декларування доходів, чиновники за неправдиві свідчення в е-декларації не притягуються до відповідальності, а перевірка декларацій не проводилась і навіть не починалася. Він також дав критичну оцінку заявам генпрокурора Юрія Луценко, про конфіскацію з рахунків Януковича і його депутатів 1,5 мільярда доларів, і повернення їх до бюджету України.

Експерт пояснив, що до сих пір не оприлюднено рішення суду, на підставі якого були повернуті ці гроші, тому ніхто не знає правдивість цих слів.

Як повідомив Андрій Слюсар, керівник програми протидії топ-корупції Transparency International України генпрокурор Луценко, під час зустрічі в Києві пообіцяв, що уже в червні закінчать справи та направлять до суду, екс чиновників-корупціонерів Сергія Курченко, АлександраКліменко і Сергія Арбузова, які відмивали великі державні кошти.

 

Гуртовий Станіслав