КИЇВ. 1 січня. УНН. Туфовий майданчик і схили гори Базар-Оба в урочищі Кизил-Коба майже повністю пересохли. Лише у деяких місцях на замшілих валунах злегка сочиться вода. Це все, що зараз собою являє мальовничий у повноводні пори року водоспад Су-Учхан, повідомляє «Крим.Реалії», інформує УНН.

«Водоспад (Су-Учхан — ред.) — це частина верхньої течії річки Кизилкобинка, витік якої знаходиться у глибині знаменитих Червоних печер (Кизил-Коба). У повноводні роки річка потужними струменями падає з 25-метрової висоти схилу гори Базар-Оба. Тепер же, через відсутність дощів і снігу, Кизилкобинка сильно обміліла», — йдеться у повідомленні.

Су-Учхан («Падаюча вода» з кримськотатарської мови) — одна з визначних пам’яток Ладшафтно-рекреаційного парку «Урочище  «Кизил-Коба». Під час танення снігу або проливних дощів Су-Учхан, а потім і річка Кизилкобинка, спрямовується вниз по кам’янистих схилах, утворюючи водоспади поменше і неглибокі загати під ними, які ще називають «ваннами молодості».

У села Зарічне Сімферопольського району Кизилкобинка зливається з рікою Ангара, утворюючи, таким чином, найдовшу річку Криму — Салгир.

Нагадаємо, в окупованому Криму критичний дефіцит прісної води через посуху і припинення водопостачання з материкової України. Окупаційна влада вдається до різних методів для забезпечення «потреб» на території окупованого півострова.

Як повідомлялося раніше в УНН, окупаційна влада пообіцяла кримчанам воду у новому році.

Джерело: УНН