КИЇВ. 10 червня. УНН. У березні 2020 року обсяг роздрібної торгівлі ЄС впав на 10% порівняно з лютим, а у квітні впав на 11% порівняно з березнем. Найбільший спад зафіксовано для текстилю, одягу та шкіряних виробів. Про це повідомляє УНН із посиланням на Eurostat.

Щоб запобігти поширенню пандемії COVID-19, держави-члени ЄС вжили широкий спектр обмежувальних заходів. 

“У березні 2020 року обсяг роздрібної торгівлі ЄС впав на 10% порівняно з лютим 2020 року та на 8% порівняно з березнем 2019 року. Падіння роздрібної торгівлі в ЄС тривало у квітні 2020 року, коли обсяг роздрібної торгівлі впав на 11% порівняно з березнем 2020 року та на 18% порівняно з квітнем 2019 року”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найсильніший спад зафіксований для текстилю, одягу та шкіряних виробів

“У ЄС продажі продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів у березні зафіксували зростання на 5%, що значно перевищує звичайний приріст (близько 0,2%). Після значного збільшення у березні обсяг роздрібної торгівлі продуктами харчування, напоїв та тютюнових виробів у квітні впав на 6%. Роздрібна торгівля непродовольчими товарами, за винятком автомобільного палива, знизилася на 20% у березні 2020 року та на 15% у квітні 2020 року, обидва порівняно з попереднім місяцем”, — додали в повідомленні.

Окрім того, обсяг продажу фармацевтичної продукції, косметики та подібних виробів у березні збільшився на 1%, у квітні впав на 9%. Незвичайно великі зниження були зафіксовані також у придбанні електричних виробів та меблів (-24% у березні та -7% у квітні), а також комп’ютерів, книг та подібної продукції (-27% у березні та -4% у квітні).

Нагадаємо, в Україні у квітні цього року на фоні карантину обсяг обороту роздрібної торгівлі зменшився на 23% порівняно з місяцем раніше. 

Джерело: УНН