КИЇВ. 15 січня. УНН. Кабінет міністрів протягом тижня виплатить родинам загиблих громадян України по 200 тисяч гривень допомоги. Про відповідне рішення уряду повідомив у Telegram-каналі Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає УНН.

«Держава надасть всебічну підтримку, зокрема юридичну та фінансову, рідним і близьким загиблих в авіакатастрофі в Ірані. Уряд протягом тижня виплатить родинам загиблих громадян України по 200 тисяч гривень допомоги. Одноразова матеріальна допомога від держави з резервного фонду буде надана до отримання родинами всіх страхових виплат», — повідомив Гончарук.

З його слів, в уряді проконтролюють належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції. «Для кожної родини загиблого українця передбачено виплати в розмірі 250 тисяч СПЗ (спеціальні права запозичень), що становить приблизно 345 000 дол.», — додав очільник уряду.

«Також Україна наполягає на компенсаціях від уряду Ірану через усі дипломатичні канали та міжнародні органи юрисдикції», — вказав він.

Літак МАУ зазнав аварії неподалік від столиці Ірану Тегерана, невдовзі після вильоту, рано вранці 8 січня. На борту літака було 167 пасажирів (більшість з них громадяни Ірану та Канади) і 9 членів екіпажу — громадяни України. Усі загинули. Серед загиблих — загалом 11 українців. У ніч на 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак МАУ.

Джерело: УНН