Наголос

акцентуй на головному!

Українська Рада Бізнесу вимагає від КМДА скасувати локдаун для бізнесу

Представники українського бізнесу, члени Української Ради Бізнесу (УРБ), до складу якої входять десятки бізнес-асоціацій, на минулому тижні зверталися до Голови та фахівців Київської міської державної адміністрації (КМДА)  з пропозиціями, вводити в столиці карантинні обмеження, враховуючи результати міжнародних досліджень про розповсюдження COVID-19. Пропозиції були проігноровані, тому УРБ знову висунуло вимогу до столичної влади скасувати обмеження для бізнесу.

“У такій складній ситуації фахівці провідних аналітичних центрів та бізнес-асоціацій вважають неприпустимими широкі карантинні обмеження, від яких у першу чергу страждають працівники із заробітними платами середніми та нижче середніх, які не мають суттєвих накопичень. Такі обмеження призведуть до гірших наслідків для населення, ніж прямі наслідки від епідемії. Тож надважливою є зміна карантинних обмежень та посилення організаційних заходів з тестування населення та ізоляції, – сказано у заяві УРБ. – Закликаємо Голову КМДА та фахівців КМДА терміново розглянути надані пропозиції та перейти від шкідливих заборон до ефективних організаційних заходів якнайшвидше, при цьому з 17 квітня 2021 року скасувати обмеження для бізнесу або у крайньому випадку – встановити обмеження виключно для ризикових для зараження на COVID-19 закладів: кафе, ресторани, фітнес-центри, готелі, релігійні організації”.

В заяві УРБ зазначено, щодо невідкладних заходів з подолання економічної кризи та зміни моделі карантину на більш ефективну. “Мусимо констатувати, що жорсткі карантинні заходи суттєво поглиблюють економічну кризу в Україні. Десятки тисяч підприємств та підприємців внаслідок кризи та локдаунів за останній рік вже припинили свою діяльність, сотні тисяч працівників залишились без роботи. В той час, як останніми днями епідеміологічна ситуація у столиці суттєво покращилась, – комісія з надзвичайних ситуацій Києва, всупереч здоровому глузду, міжнародному досвіду та наявній статистиці, знов ухвалила необґрунтоване рішення про подовження суворих обмежувальних заходів до 30 квітня 2021 року”, сказано у повідомленні УРБ.

Підприємці зауважують, що масові звільнення, які вже відбулися та продовжуються, банкрутства, падіння економіки – теж мають свою ціну, вимірювану у людських життях. Українські громадяни, чий добробут вже суттєво погіршився, обґрунтовано бояться краху сімейного бюджету, передчасних смертей від хвороб, пов’язаних із бідністю та стресом, нестачі коштів на лікування, нормальне харчування та здоровий спосіб життя, зростання злочинності, суїцидів тощо.

В зверненні до КМДА зазначається, що ефективність жорстких карантинів у подоланні епідемії не є високою, натомість моделі, орієнтовані на широке тестування та ізоляцію ризикових груп, масове вакцинування, точкове обмеження роботи найбільш ризикових закладів – довели свою ефективність. Підприємці посилаються на дослідження вчених Стенфордського університету, яке визначило найбільш ризиковими для зараження на COVID-19 кафе, ресторани, фітнес-центри, готелі, релігійні заклади. “Ризики зараження в інших місцях – зокрема, на ринках, у магазинах, торговельних центрах, – значно нижчі, їх робота не несе суттєвої загрози розповсюдження вірусу”, – зазначається в заяві.

Тому Українська Рада Бізнесу вважає доцільніше тимчасово обмежувати роботу виключно закладів із найвищим ризиком зараження, дозволивши працювати всім іншим за умов дотримання заходів безпеки. Водночас пропонується запровадити комплекс організаційних та медичних заходів, які з огляду на міжнародний досвід, є реально ефективними для боротьби з епідемією: пришвидшити вакцинацію, суттєво збільшити кількість тестувань з високою ймовірністю виявлення хвороби COVID-19 та забезпечити тестування випадкової репрезентативної вибірки, незалежно від наявності симптоматики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *