Наголос

акцентуй на головному!

Українці отримали компенсацію за підвищення ціни на електроенергію

В січні було направлено 322,1 млн гривень на виплату тимчасових компенсацій за скасування пільгового тарифу на опалення електроенергією.

В Україні понад 571 тисяча споживачів отримали компенсацію за подорожчання електроенергії в розмірі 563,5 гривні кожен.

Про це напередодні повідомило Міністерство соціальної політики.

“Було швидко напрацьовано механізм введення компенсаційних виплат, коли оплата йде не домогосподарству, а постачальнику. Власне, цей механізм був введений до кінця опалювального періоду, як короткостроковий алгоритм підтримки в період опалювального сезону”, – пояснив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Зазначено, що на виплату компенсацій в січні було направлено 322,1 млн гривень. Таким чином, Мінсоцполітики тимчасово (до кінця опалювального сезону) компенсує скасування пільгового тарифу на опалення електроенергією.

Крім того, як і раніше працює механізм компенсації витрат на комуналку у вигляді субсидій. Зараз їх отримує 3 млн сімей. Для них витрати на комуналку навіть після підвищення тарифів не зросли. Якщо вони витрачають в межах нормативу, то платять лише певний відсоток від своїх доходів (від 10% до 20%), решта компенсується грошима платників податків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *