КИЇВ. 17 вересня. УНН. Україна посіла останнє місце в Європі за рівнем державної підтримки агропромислового комплексу, передає УНН із посиланням на інформаційне видання «Агробізнес України».

Повідомляється, що в 2018 році в Україні обсяг коштів за програмами підтримки розвитку АПК становив 4 євро на га.

Найближчий сусід України — Латвія, де минулого року рівень державної фіндопомоги розвитку АПК становив 158 євро на га. Трохи більше — у Естонії та Румунії — 164 та 197 євро на га відповідно.

Перші місця у рейтингу фіндопомоги розвитку АПК займають Греція, Словенія та Нідерланди. Так, у Греції в 2018 році на 1 га припадало 945 євро держдопомоги, у Словенії та Нідерландах — 738 та 715 євро на га відповідно.

При цьому Україна вимушена конкурувати з цими країнами на світових ринках.

Нагадаємо, Президент Зеленський ініціював перевірки отримувачів агродотацій. Одразу три силових органи — НАБУ, ДБР і Нацполіція — розпочали перевірки фермерів, які минулого року інвестували в будівництво інфраструктури АПК. Слідчі проводять виїмки документів та допитують співробітників. Щонайменше відомо про слідчі дії вже у двох агропідприємствах: «Кищенці» та «Урманське».

Такі дії не схвалюють ані в інвестиційній компанії Dragon Capital, ані в МінАПК (який ліквідували 3 вересня). За словами колишньої очільниці відомства Ольги Трофімцевої, перевірки видачі та розподілу агродотацій засвідчили відсутність порушень, водночас у самих фермерів залишиться неприємний осад від правоохоронців та недовіра до держави.

Джерело: УНН