КИЇВ. 22 травня. УНН. Україна та Міжнародний валютний фонд погодили текст нової програми stand by у розмірі 5 мільярдів на 18 місяців. Про це повідомляє УНН з посиланням на МВФ.

Глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Холлар заявила, що представники фонду та української влади досягли угоди про нову 18-місячну резервну програму Stand by.

Нова угода з доступом до 5 млрд доларів США покликана забезпечити платіжний баланс і бюджетну підтримку, щоб допомогти владі подолати наслідки шоку від COVID-19, йдеться у повідомленні.

У МФВ підкреслюють, що це забезпечить Україні сприятливі умови для повернення до зростання і відновлення більш широких зусиль з проведення реформ після закінчення кризи.

В організації сподіваються, що ця домовленість послужить каталізатором додаткової двосторонньої і багатосторонньої фінансової підтримки.

Угоду повинні затвердити керівництво і виконавча рада МВФ. Очікується, що рада розгляне її в найближчі тижні.

Нагадаємо, програма Міжнародного валютного фонду дозволить Україні отримати 3,5 млрд дол. у цьому році та розблокувати до 1 мільярда фінансування Світового банку, як і макрофінансову допомогу від ЄС. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Джерело: УНН