КИЇВ. 12 березня. УНН. В Україні найбільша заборгованість з виплати заробітніх плат за останніх 10 років. Про це заявила голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, повідомляє УНН із посиланням на інформаційне управління Апарату ВРУ.

«Такої величини розміру заборгованості по заробітній платі за останні 10 років в Україні не було. У наших сусідів — Білорусі, Молдові і Росії — аналогічна картина. Хоча, якщо подивитися на відрахування по відсотках до фонду заробітної плати, то ці країни досягли якогось прогресу щодо зменшення заборгованості. Країни з розвинутою економікою взагалі такої проблеми не мають або якщо мають, то в дуже незначних величинах», — зазначила Третьякова.

Також повідомляється, що станом на березень заборгованість із виплати заробітної плати сягнула 3 млрд гривень.

«Вона утворилася на 768 підприємствах-боржниках. 63% заборгованості утворилося на тих підприємствах, які активно функціонують. Підприємства-банкрути становлять 33%, а економічно неактивні підприємства — 3,6%. Найбільша заборгованість є на приватних підприємствах, потім — на державних і найменша на підприємствах комунальної форми власності», — сказано у повідомленні.

Додається, що антилідерами щодо найбільшої суми зарплатних боргів традиційно залишаються Донецька область — 649 млн грн, Харківська — 400 млн грн, Дніпропетровська — 365,7 млн грн, Сумська — 364 млн грн і місто Київ — 219 млн грн.

Нагадаємо, у січні ДПС виявила порушення під час виплати заробітної плати у кожного другого працедавця, що перевірявся.

Джерело: УНН