КИЇВ. 13 березня. УНН. Знущання окупаційної влади в так званих судах «Республики Крым» над кримськими татарами – продовжуються. Про це повідомила Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

«Незаконно затриманому Шабану Умерову під час судового засідання стало зле через недоїдання, адже харчі, які видають кримським татарам містять свинину, яку за релігійними переконаннями не можна вживати», — написала Денісова.

За її словами, Амету Сулейманову, який має хронічну хворобу серця, сьогодні буде обрано запобіжний захід у «Киевском районном суде». Тяжкий стан здоров’я не сумісний з його перебуванням в місцях несвободи та може призвести до смерті.

«Крім того, до чотирьох незаконно затриманих 11 березня 2020 року кримських татар, досі не допускають адвокатів. Вони з моменту затримання не були забезпечені правовою допомогою, що є грубим порушенням права на захист та справедливий суд», — зазначила Денісова.

Також, Денісова закликала всіх представників міжнародних правозахисних організацій застосувати доступні важелі впливу та зупинити знущання над громадянами України.

«Прошу Верховного Комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет бути присутніми у судових засіданнях та сприяти забезпеченню права на захист і справедливий суд та вільному доступу до належної медичної допомоги», — написала Денісова.

Нагадаємо, в 2019 році відомо про 578 випадків порушення прав населення на справедливий суд в окупованому Криму, а також 86 обшуків і 157 затримань.

Джерело: УНН