natsoiliciya

Голова Національної поліції Сергій Князєв підписав наказ про початок набору до нового підрозділу відомства по боротьбі з організованою злочинністю, функцію якого до ліквідації у 2015 році виконувало УБОЗ. Про це повідомляє Департамент комунікації Нацполіції

Як зазначається, під час робочої наради з представниками Консультативної місії ЄС, яка відбулася у вівторок, 6 лютого, голова Нацполіції підписав відповідні накази щодо проходження атестації поліцейських, які виявили бажання взяти участь у конкурсі. Зараз створюються атестаційні комісії, визначаються вимоги для керівника та співробітників нового підрозділу. Сергій Князєв запевнив, що подати свої кандидатури на посади до цієї служби можуть всі охочі поліцейські.

Згідно з інформацією, новий підрозділ по боротьбі з організованими групами та організаціями називатиметься «Департамент стратегічних розробок та аналізу».

Сергій Князєв наголосив, що департамент займатиметься протидією суспільно небезпечним організованим групам та злочинним організаціям, зокрема, кримінальним авторитетам, які мають вплив на суспільно важливі сфери життя. За його словами, формування підрозділу стане «дієвим механізмом протидії організованій злочинності».

Нагадаємо, 3 лютого Національна поліція вирішила створити новий департамент із боротьби з організованою злочинністю, який мав би замінити ліквідоване у 2015 році Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ).

Як відомо, 12 лютого 2015 року, Верховна Рада ухвалила закон щодо реформування органів внутрішніх справ, який передбачав, зокрема, ліквідацію підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю — УБОЗ.

Раніше перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе заявляла, що передбачається також ліквідація спеціальних спецпідрозділів і створення на їхній основі універсального спецназу.